Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


15/01/14

WOŚP 2014 - LIST DO GORĄCYCH SERC.

opublikowane przez: Arletta Markiewicz

W niedzielę 12 stycznia 2014 r.- odbyła się po raz XXII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby biorą udział w tej akcji 10 raz. Nie podaję kwoty, jaką udało nam się uzyskać w tegorocznej kweście ulicznej, ponieważ ani dla mnie ani dla wolontariuszy nie jest to najważniejsze. Chociaż nie ukrywam, że co roku, kiedy uda nam się pobić rekord z poprzedniego roku rozpiera ich duma.


Jak dziś pamiętam początki. Po akcji „Góra Grosza” przyszedł do mnie Hubert z propozycją: „może teraz zgłosimy się na WOŚP”. W ten sposób 10 stycznia 2005 pierwszy raz zostałam szkolnym koordynatorem WOŚP. Są to niezapomniane wspomnienia związane przede wszystkim z emocjami, jakie towarzyszą tym działaniom. Po kwestach ulicznych, po rozliczeniu zebranych pieniędzy, kiedy opadną pierwsze emocje przychodzi czas na podziękowania. Za każdym razem zastanawiam się czy istnieją słowa, które wyraziłyby dumę i radość z tego, że mam możliwość współpracować z takimi osobami. To dobrzy, bezinteresowni ludzie, którzy czerpią radość z niesienia pomocy innym.

Co roku dołączają nowe osoby, przychodzące do naszej szkoły kontynuować swoją naukę. Wrażliwości na potrzeby innych ludzi nauczyli się w swoich domach oraz w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Dziękuję ich Rodzicom i nauczycielom. W Zespole Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby, trafiając na nauczycieli zaangażowanych w działalność charytatywną, mogą rozwijać się dalej.

Dziękuję za WIELKIE SERCE: Paulinie Szembek, Adzie Nogalskiej, Joannie Pawłowskiej, Malwinie Stachowiak, Kacprowi Szarawara, Dawidowi Tabat, Karolinie Molińskiej, Zuzannie Michalskiej, Agacie Gąsiorek, Klaudii Bielawiak, Oliwii Biednej, Magdalenie Rajkowskiej, Magdzie Szczepskiej, Małgorzacie Balcerowiak, Patrycji Jabkowskiej, Weronice Stachowiak, Kamili Micek, Joannie Pytlak, Mateuszowi Filipowskiemu, Maciejowi Kluczyńskiemu, Agacie Bartol, Kacprowi Wawrzyniak, Małgorzacie Woźniak, Joannie Kwiatkowskiej, Kindze Blüge, Marcie Kalickiej.

Arletta  Markiewicz – szkolny koordynator WOŚP

 …obserwując co roku akcję WOŚP podziwiam wszystkich , którzy włączają się aktywnie w zbiórkę pieniędzy na wyznaczone cele charytatywne. Większość z nich to młodzi ludzie, którzy poświęcają swój czas aby zrobić coś dla innych. To naprawdę niesamowite, że wielu z nich tak emocjonalnie angażuje się w akcję . Nikt kto nie zaznał uczucia kwestowania mimo złej pogody, deszczu czy śniegu nie może w pełni zrozumieć jak wielkie poświęcenie i odpowiedzialność spoczywa na tych , którzy dzierżąc orkiestrową puszkę starają się uzbierać jak najwięcej dla potrzebujących. Bądźmy im za to wdzięczni….

Obserwator-dziadek jednej z kwestującej.

Wstecz