Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


19/03/14

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 19.03.14 -21.03.2014 r.

opublikowane przez: Alicja Rezlewicz-Frąckowiak

Miesiąc marzec to dla wielu szkół i parafii okres na rekolekcje wielkopostne. Celem, a jednocześnie zadaniem rekolekcji jest przede wszystkim przygotowanie wszystkich uczestników na Święta Zmartwychwstania Pańskiego, a także czas postanowień, stawiania pytań i nauki samego siebie i drugiego człowieka. Nie inaczej jest w obornickich parafiach. Szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie w minionym tygodniach uczestniczyły w spotkaniach rekolekcyjnych zarówno w kościołach, jak i szkołach.


Prelegenci-rekolekcjoniści, księża, osoby świeckie prowadzili spotkania, które miały przybliżyć młodym ludziom Prawdę i odpowiedzieć na nurtujące ich pytania. Tematyką tegorocznych Rekolekcji w Zespole Szkół im.gen.Tadeusza Kutrzeby były pytania; Czy wierzysz, że Bóg widzi głębiej i dalej niż Ty?, Czy wierzysz, że Bóg pozostał wśród nas? Rekolekcje prowadził ks.Zb.Szlachetka – Proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Objezierzu. W szkole zaś wykłady dotyczące świadomej miłości, pani psycholog K.Tokłowicz. Zapytaliśmy uczniów co sądzą o rekolekcjach i jak je przeżywali.

Anna- ,, Jestem zachwycona rekolekcjami w kościele , może dlatego że prowadził je ks.Zbigniew . Kiedy uczył w naszej szkole miałam z nim religię! To najlepszy ksiądz na świecie! miło było go słuchać tym bardziej ,że i on słuchał nas…”

Katarzyna-,, pochodzę z rozbitej rodziny. Kiedy byłam na wykładzie o małżeństwie zastanawiałam się dlaczego moi rodzice o tym wszystkim co ich łączyło dawno zapomnieli”.

Piotr- ,,zawsze myślałem ,że kościół to nuda i modlitwa. Po tych rekolekcjach widzę, że to także radość, śpiew, różne tematy i jest też tam miejsce na uśmiech i ładne dziewczyny.”

Adam-  ,,rekolekcje to czas wolny od nauki ,można na luzie spotkać się z kumplami’’.

Podsumowując temat pokusimy się o dość banalne acz jednoznaczne stwierdzenie, że każdy uczestnik rekolekcji coś z nich wyniósł, a co przemyślał …to Jego.

Wstecz