Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


20/03/14

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

opublikowane przez: Ks. Maciej Snela - Foto.Waldemar Wylegalski

W piątek 7 marca br., pierwszy raz w historii szkoły, dwie uczennice klas pierwszych technikum z Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby z Obornikach (Kamila Micek z Rożnowa i Daria Nowak z Obornik) wzięły udział w diecezjalnym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej.  Po raz drugi uczniowie sprawdzali swoją znajomość zagadnień Męczenników XX wieku, tym razem walcząc o zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego.


Etap diecezjalny olimpiady odbywał się w budynku Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu, który poprzedziło słowo powitalne nowego biskupa poznańskiego Damiana Bryla. Natomiast podczas oczekiwania na sprawdzenie testów, po zakończonych zmaganiach konkursowych, na uczestników czekały niespodzianki w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Po konkursie wszyscy zostaliśmy poczęstowani posiłkiem. Następnie wszyscy udaliśmy się do auli seminaryjnej, gdzie ksiądz i studenci różnych kierunków opowiadali o Światowych Dniach Młodzieży. Było to bardzo interesujące i zaciekawiło mnie to – wspomina nasza reprezentantka, Daria. Poza tym uczennicy mieli również niecodzienną możliwość zwiedzenia budynku Seminarium Duchownego, w którym do swojej posługi przygotowują się przyszli kapłani naszej diecezji – w tym także przyszli wikariusze i katecheci naszego miasta oraz proboszczowie całego dekanatu. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie seminarium – kleryk bardzo ciekawie powiadał o zwyczajach panujących w seminarium i chłopakach, którzy tam wstępują ­­ - wspomina nasza druga uczestniczka olimpiady, Kamila. Najbardziej zaskakujący był moment ogłoszenia wyników, ponieważ uczynił to sam Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki w swoim Pałacu Arcybiskupim. Każdy z uczestników otrzymał z jego rąk oprócz gratulacji również dyplom i książkę.

Choć naszym dziewczynom nie udało się zakwalifikować do finału, to jesteśmy z nich bardzo dumni za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu diecezjalnym. Ufamy, że w przyszłym roku Olimpiada Teologii Katolickiej będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, a być może i innych szkół naszej gminy.

Wstecz