Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


28/03/14

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW do Częstochowy i Oświęcimia

opublikowane przez: Adrianna Nogalska-Beata Kaczmarek-Martyna Madoń

W piątek, 28.03.2014r maturzyści Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach uczestniczyli w pielgrzymce do Oświęcimia i Częstochowy zorganizowanej przez ks. Szymona Kaźmierczaka.


W Oświęcimiu, grupa zwiedzała największy obóz koncentracyjny Auschwitz. Symbol tej masowej zagłady liczy około 1,3 mln ofiar, w tym aż 90% stanowili Żydzi. Kolejnym punktem wycieczki stała się Częstochowa. Około godziny 13:30 uczestnicy pielgrzymki dotarli na Jasną Górę. Uczniowie i ich opiekunowie wzięli udział we Mszy Świętej w intencji zdania egzaminu maturalnego oraz pomyślnego wkroczenia w dorosłe życie. Z pewnością chwile spędzone w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski na stałe zapiszą się w ich pamięci, ponieważ Mszę Świętą odprawił ks. Szymon Kaźmierczak, natomiast Słowo Boże wygłosił ks. Macieja Snela .

Czas spędzony w Częstochowie minął wszystkim bardzo szybko i o godzinie 16:10 autokar z młodzieżą wyruszył w kierunku Obornik. O godzinie 22:00 cała pielgrzymka szczęśliwie dotarła na miejsce.

Wstecz