Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


25/04/14

ABSOLWENCI Z ZETY ZAKOŃCZYLI NAUKĘ

opublikowane przez: Alicja Rezlewicz-Frąckowiak

Rok szkolny 2013/2014 był dla młodzieży rocznik-  1990  ostatnim w edukacji na poziomie szkoły średniej. W miniony piątek 25.04.14 r. Zespół Szkół im. gen.T.Kutrzeby pożegnał Absolwentów Techników - Handlowego, Informatycznego ,Ekonomicznego i Budowlanego. Uroczystość zakończenia szkoły odbyła się z dużym rozmachem i nutą nostalgii, łez i licznych wzruszeń. Swą obecnością absolwentów zaszczyciły władze Powiatu Obornickiego w osobach pana Andrzeja Okpisza i pana Pawła Drewicza.


Na wstępie głos zabrał dyrektor Waldemar Molski, który w dowcipny sposób przywołał wspomnienia ,refleksje i osobiste odczucia na temat uczniów-absolwentów z poszczególnych typów szkół szacownej ZETY. Ciepłe słowa padły też z ust ks.Szymona, który podtrzymując wszystkich na duchu gratulował ukończenia szkoły. Absolwentów pożegnał również  p.Andrzej Okpisz mówiąc o pewnych etapach w życiu, które każdy z nas musi przejść. Ostatni apel był okazją do wielu podsumowań, podziękowań, wyróżnień, dyplomów i nagród. Tym samym Nagrodę Starosty Powiatu Obornickiego oraz prestiżową nagrodę „Primus Inter Pares” przyznawaną przez Dyrektora ZS im.gen.T.Kutrzeby  otrzymała Joanna Kwiatkowska. Wśród tegorocznych absolwentów były też osoby , które uzyskały średnią 5,0 na świadectwie ukończenia szkoły. Monika Błasiak i Przemysław Stawujak , bo o nich mowa odebrali z rąk Dyrektora Szkoły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Nagrody z rąk Wice Dyrektora Konrada Rezlewicz-Frąckowiaka i nauczycieli wychowania fizycznego odebrali sportowcy, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych.  Wyróżnienia za działalność na rzecz klasy i szkoły wręczyli także wychowawcy klas maturalnych p.H.Nowaczyk, p.K.Bartkowska-Lis oraz p.M.Kaźmierowski. Osobne podziękowania przekazał dyrektor szkoły Kabaretowi USB- (Umiemy Się Bawić) w osobach Przemysława Kokota, Daniela Pawlaka i Nikodema Rezlewicz-Frąckowiaka za pomysłowość, kreatywność i uświetnienie uroczystości szkolnych. Opiekun samorządu uczniowskiego p. Arleta Markiewicz wyróżniła absolwentów, którzy przez minione cztery lata aktywnie włączali się w pracę na rzecz całej społeczności uczniowskiej w ZECIE. Na szczególne  wyróżnienie  zasłużyły też członkinie szkolnego koła wolontariatu ,,Ludzki Gest” i PCK, Beata Kaczmarek, Agnieszka Kozłowska, Joanna Kwiatkowska, Julia Kołodziej, Paulina Nowoświat i Ewa Kowalska, które otrzymały z rąk pani Wice Dyrektor Mirosławy Stachowiak i opiekuna p.Moniki Gorzelańczyk porcelanowe upominki. Nagrodzono również uczestników konkursów językowych, ekonomicznych, matematycznych, bibliotecznych oraz wszystkich tych , którzy wspierali i organizowali imprezy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spektakularną nagrodę od opiekuna Mariusza Roguszki otrzymał  Nikodem Rezlewicz-Frąckowiak za całokształt działań na rzecz Szkolnej Sekcji Strzeleckiej ,,KADET” w tym krzewienie postaw patriotycznych, udział w turniejach strzeleckich, promocji Zespołu Szkół im.T.Kutrzeby oraz reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym i w licznych imprezach kulturalno-rozrywkowych.

W imieniu klas młodszych tegorocznych maturzystów pożegnała uczennica klasy trzeciej Estera Rączkowiak, która życzyła powodzenia w dalszym życiu i karierze zawodowej. Zaś przedstawicielka absolwentów  Marika Świerkowska z nieskrywanym wzruszeniem przekazała wiele ciepłych słów pod adresem Dyrekcji i Nauczycieli Zety.

Po części artystycznej uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na ,,ostatnią godzinę wychowawczą”, gdzie odebrali cenzurki ukończenia szkoły. Przed nimi jeszcze egzamin dojrzałości i egzamin zawodowy!!!

Wstecz