Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


14/05/14

MATURY NA PÓŁMETKU i… kwitną kasztany

opublikowane przez: Alicja Rezlewicz-Frąckowiak - zdjęcia-Arletta Markiewicz

Tegoroczne egzaminy maturalne we wszystkich szkołach ponad gimnazjalnych są już na półmetku. W większości szkół rozpoczynają się lub już trwają egzaminy ustne z poszczególnych przedmiotów. Nie inaczej jest również w naszej szkole. Poprosiliśmy absolwentów ZETY o pierwsze refleksje i opinie.


ANIA - uf, zdałam wczoraj  język polski ustny, nie spodziewałam się ,że tak dobrze mi pójdzie. Kiedy przygotowywałam się do prezentacji potwornie się denerwowałam, a najbardziej o to że będę miała wypieki na twarzy, a komisja powie ,,ale z niej burak”, nawet jednej nocy ta sytuacja przyśniła mi się i już byłam pewna, że nie będzie łatwo! Wszystko to nic , komisja była przyjazna, ja zwalczyłam stres i zdałam.

R.W .Co dalej, jakie masz jeszcze egzaminy?

ANIA; Jeszcze język obcy ustny i będę czekać na wyniki z części pisemnej.

R.W. Masz już plany co po maturze?

ANIA; Pierwszą rzeczą jaką zrobię to po prostu się wyśpię…(śmiech).  Mam plany ale nie chcę o tym za bardzo mówić, powiem tylko, że chciałam iść na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Wszystko to jednak zależy jak zdam maturę. Mam zresztą jeszcze przed sobą egzamin zawodowy tutaj w szkole, podchodzę do niego i mam zamiar zdać.

R.W . Strasznie dużo tych egzaminów.

ANIA; Tak, to prawda dużo i sporo niepewności jak potoczą się losy moje i znajomych. Wszyscy , jak tu stoimy mamy podobną sytuację, Marta na przykład po maturze jedzie do mamy do Irlandii, chcą pobyć razem , bo już 4 lata mama pracuje za granicą, Gosia ma już załatwiony staż , Agnieszka chce iść na studia zaoczne i podjąć pracę w jednym z urzędów, Mateusz wybiera się na Politechnikę. I tak na razie czekamy z pewnymi decyzjami do końca czerwca. 

R.W. Mateusz, a jak wasi rodzice przeżywają ten, jakby nie było pierwszy egzamin w życiu.?

MATEUSZ ; Moja mama już od września się denerwuje, ciągle wyszukiwała w internecie  jakieś nowinki , gadała na portalach społecznościowych, jakie mogą być tematy i zadania. Szaleństwo, wczoraj przyznała się że dzięki temu odmłodniała o 30 lat i zaczęła czytać ,,POTOP”. Ojciec śmieje się, że lepiej późno niż wcale. A tak na poważnie to wspierają mnie i przeżywają to faktycznie chyba bardziej ode mnie.

KAŚKA; Moi rodzice są zaprawieni, dałam im w kość kiedy zdawałam egzamin na prawo jazdy… ( cała grupa wybucha śmiechem), już nie powiem ile razy ale zawzięłam się i proszę prawko jest. Teraz jest trochę inaczej –nie miałam problemów z nauką ale nigdy nic nie wiadomo…! Teraz raczej martwię się tym, że niedługo każdy z naszej klasy rozjedzie się po świecie. Wcześniej to do mnie nie docierało, uświadomiłam to sobie… i jest mi ogromnie żal.( w tym momencie nastąpił zbiorowy uścisk).

 R.W; Myślę ,że nie stracicie kontaktu, w dobie telefonii komórkowej i internetu…

ANIA; Pewnie będziemy się jakoś tam trzymali razem ale sama Pani wie to już nie to samo… Nasza wychowawczyni powiedziała, że będziemy co roku robić zjazdy klasowe, aż wreszcie się sobą znudzimy…(śmiech).   

R.W. Dziękuję ,że w tym maturalnym natłoku nauki znaleźliście dla nas czas, trzymamy kciuki i powodzenia!

MATURZYŚCI- Nie dziękujemy!

Wstecz