Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


12/06/14

,,Chemia wokół nas- tworzywa sztuczne''

opublikowane przez: Maria Lisek

Uczniowie klas I technikum, klas I zawodowych oraz klasy III tih Zespołu Szkół im. gen Tadeusza Kutrzeby w Obornikach wzięli udział w konkursie na plakat pod hasłem ,,Chemia wokół nas - tworzywa sztuczne''. Konkurs zorganizowano w celu poszerzenia wiedzy z zakresu zagadnień omawianych na lekcjach chemii.Uczniowie mogli wyrazić w formie plastycznej swoje zdanie na temat praktycznego znaczenia tworzyw sztucznych w życiu codziennym.


Część uczniów zdecydowanie zwróciła uwagę na zagrożenia dla środowiska naturalnego wynikające z nadmiernego stosowania wyrobów z tworzyw sztucznych oraz nieumiejętnego zagospodarowania tych odpadów. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Z zebranych prac przygotowano wystawę na holu korytarza szkolnego. Wszyscy uczniowie ,,Zety'' mogli się zapoznać z pracami i dokonać swojej oceny.
12 czerwca jury w składzie: Pani v-ce Dyrektor Mirosława Stachowiak, nauczyciele: Arletta Markiewicz i Maria Lisek oraz uczniowie: Magda Szczepska i Maciej Kluczyński oceniło prace konkursowe i przyznało:

I miejsce- praca nr 10 Borkowicz Zuzanna kl. I Teb

II miejsce- praca nr 16 Feliksiak Natalia kl. III Tih

III miejsce praca nr 14 Pocentek Wioletta kl. IIITih

Wyróżnienia: praca nr 7 Nagórna Patrycja kl. IIITih

praca nr 4 Strus Robert kl. IIITih

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie - nauczyciel chemii Maria Lisek

Wstecz