Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


27/10/14

ZETA W KAMPANII „DRUGIE ŻYCIE”

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk

Nasza szkoła jest jedną z trzydziestu szkół województwa wielkopolskiego, która w roku szkolnym 2014/2015 będzie uczestniczyła w kampanii edukacyjnej „Drugie życie”. Organizatorem tej kampanii jest firma Fresenius Medical Care Polska, która świadczy w Polsce usługi dializacyjne. Jest to projekt, któremu patronuje Wielkopolski Kurator Oświaty, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Kampania w regionie organizowana jest już siódmy raz. Jest to kampania społeczna promująca transplantacje i oświadczenia woli, której celem jest zwiększenie liczby przeszczepów w Polsce.


Inauguracja tej kampanii w naszej szkole miała miejsce 27.10.2014 r. o godz.12:45. Organizatorzy przygotowali krótki wywiad przeprowadzony w gronie osób, którym transplantacja nie jest pojęciem obcym. Kasia Żiółkowka, jako prowadząca do rozmowy zaprosiła lekarzy dwóch specjalizacji, panią prawnik, panią psycholog i księdza. W role wcieliły się następujące osoby: Lekarze - Kasia Żyła  i Żaneta Macniak, Prawnik - Ilona Pauś, Psycholog - Marika Kasperek i Ksiądz - Piotr Jabkowski. Dzięki przeprowadzonej rozmowie w gronie specjalistów uczniowie dowiedzieli się, czym jest i czemu służy przeszczepianie narządów, poznali podstawy prawne, etyczne, religijne dotyczące transplantologii. Po przeprowadzonym wywiadzie chętni uczniowie mogli zabrać oświadczenia woli. Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Jereczek przecięła wstęgę, oficjalnie potwierdzając uczestnictwo naszej szkoły w Kampanii „Drugie Życie”, a członkowie szkolnego Koła PCK i Koła Wolontariatu wypuścili do nieba balony z nazwą naszej szkoły. Ale to nie koniec, przez ten rok, poprzez różne akcje będziemy głośno mówić o transplantacji narządów i dawstwie szpiku kostnego. Jesteśmy również na Facebook, szukajcie nas tam.

Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej akcji. Na szczególną uwagę zasługuje przygotowane przez Sandrę Sosińską i Martynę Kowalewską przy pomocy koleżanek z kl. I th logo naszej kampanii.

To dopiero początek!!!  Ciąg dalszy nastąpi…

Wstecz