Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


26/11/14

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW.

opublikowane przez: Marlena Kasprzak

W poniedziałek 24 listopada 2014 r. o godzinie 9:00 i godzinie 11:00, w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej przy ul. Gołębiej 8 w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak, wręczyli uczniom szkół ponadgimnazjalnych Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Tego zaszczytu z naszej szkoły dostąpił Tomasz Radzio uczeń IV klasy technikum informatycznego.


Tomek Radzio uczeń IV klasy technikum informatycznego, razem z 311 innymi nastolatkami z liceów i techników z Wielkopolski, odebrał powyższą nagrodę, którą przyznaje się uczniom, otrzymujących promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazują szczególne uzdolnienia. Takie właśnie kryteria spełnił Tomasz Radzio uczeń Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach.

„Z talentem jest jak z diamentem, tylko oszlifowany potrafi błyszczeć. Dlatego gratuluję dziś nie tylko uczniom, ale też nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy potrafili ten diament oszlifować”- mówiła podczas uroczystości w poznańskiej szkole baletowej Elżbieta Walkowiak, wielkopolska kurator oświaty.

Po raz pierwszy prezes Rady Ministrów przyznał stypendium w 1997 r. Środki na wypłatę stypendiów pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

Tomkowi serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy i zdobywania jak najlepszych ocen w bieżącym roku szkolnym.

Wstecz