Czy chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?
Czy chcesz dobrze pokierować swoim życiem?
u nas ZAWSZE jest najlepszy KLIMAT do kształtowania własnej KARIERY ZAWODOWEJ
mamy 40 lat DOŚWIADCZENIA w kształceniu zawodowym
dołącz do nas TWOJA SZKOŁA czeka
Czy chcesz dobrze pokierować swoim życiem?

Technikum

4-letni cykl kształcenia

technik informatyk
technik budowlaniec
technik ekonomista
div>
technik handlowiec

Zasadnicza szkoła zawodowa

3-letni cykl kształcenia

kształcimy we wszystkich zawodach
współpracujemy z firmami z całego powiatu obornickiego

Szkoły zaoczne

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Policealna (m.in. technik BHP)
nauka w piątki i soboty - jedyna bezpłatna szkoła publiczna dla dorosłych w Obornikach
Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


29/01/13

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

opublikowane przez: Marlena Kasprzak

W roku szkolnym 2012/2013 odbyła się XXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało „Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”. Honorowy Patronat nad XXVI Olimpiadą objął Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.


Pytania o charakterze ogólnym w części pisemnej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej koncentrowały się wokół problematyki związanej z hasłem jej XXVI edycji. Pytania testowe natomiast odzwierciedlały całą problematykę zawartą w programie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
OWE ma charakter trzystopniowych zawodów, przy czym zawody I i II stopnia (szkolne i okręgowe) zostały przeprowadzone w formie pisemnej, natomiast zawody III stopnia (centralne) zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej.
Zawody I stopnia (szkolne) XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się na terenie całego kraju 7 listopada 2012 r. Do zawodów zgłoszonych zostało 14250 uczniów z 860 szkół. W naszej szkole w pierwszym etapie uczestniczyło 16 osób.
Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).
Zawody II stopnia (okręgowe) XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się 11 stycznia 2013 r. (piątek) w 17 komitetach okręgowych powołanych przy Oddziałach Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w największych miastach Polski. Do tego etapu zakwalifikowała się Julia Kołodziej, uczennica klasy III TEH, która pod opieką p. Marleny Kasprzak, gościła w murach Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
• jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady,
• zadania z analizy finansowej,
• 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).
Gratulujemy Julii i czekamy na wyniki etapu okręgowego.

Wstecz