Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


09/06/15

ZETA NA POLACH LEDNICKICH.

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk

W sobotę, 6 czerwca 2015 r. wolontariusze naszej szkoły: Daria Sroka, Martyna Kramer, Kasia Ziółkowska, Kasia Żyła, Estera Rączkowiak, Weronika Antkowiak, Iza Piankowska oraz uczniowie klasy I technikum handlowego Gracjan Kramm i Kamil Grynia wraz z opiekunem P. Moniką Gorzelańczyk udali się na Lednicę. Wyjazd na pola lednickie zorganizował ks. Maciej Snela z parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach.
 


Wyjechaliśmy o godz. 10:00 i po godzinie byliśmy już na miejscu. Każdy z Nas, a przede wszystkim Ci, którzy przybyli do Lednicy po raz pierwszy, byli pod wielkim wrażeniem, że tylu młodych ludzi, bo aż przeszło 75 tys. przyjechało do tego pięknego i świętego miejsca. Przed wejściem na pola lednickie każdy z uczestników otrzymał specjalny pakiet, w skład którego w tym roku wchodziło: kadzidło, krzyż Ducha Św., świeca, śpiewnik. Pomimo dużego tłumu udało nam się znaleźć miejsce, z którego mieliśmy dobrą widoczność na główny punkt całego spotkania czyli na Bramę -  Rybę i na Drogę Trzeciego Tysiąclecia. Atmosfera była bardzo gorąca, był czas na wspólną modlitwę, zabawę i rozmowy o wszystkim. Również poprzez śpiew i taniec wyrażaliśmy miłość do Boga.
O godzinie 19:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św., prowadzona przez Abp Stanisława Gądeckiego. Całość spotkania zwieńczyła adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego wybór na naszego Pana. Punktem kulminacyjnym było oczywiście  przejście przez Bramę- Rybę. Mimo długiego oczekiwania udało się i w trakcie przejścia usłyszeliśmy nazwę naszego miasta. Z wielu względów można powiedzieć, że był to wyjątkowy czas, wypełniony łaską i Bożą radością. Mimo dużego zmęczenia i żaru, który lał się z nieba to był to ważny moment w naszym życiu i każdy kto chociaż raz brał udział w tym wydarzeniu z wielkim entuzjazmem oczekuje kolejnego spotkania.

Do zobaczenia za rok na Polach!

Wstecz