Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


30/01/13

Dni Honorowego Krwiodawstwa

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk

„Niech nas łączy kropla krwi poprzez wszystkie życia dni”

Mam nadzieję, że nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważna dla zdrowia i życia człowieka jest kropla krwi. Dlatego, też z każdym kolejnym rokiem rośnie zapotrzebowanie na Honorowych Dawców Krwi. To właśnie oni są podstawowym źródłem zaopatrzenia w ten niezwykle cenny płyn dla potrzebujących.
 


Na terenie naszego powiatu obornickiego średnio, co 3 miesiące w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbywają się akcje honorowego oddawania krwi.
Co roku w listopadzie obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań.
W tym roku na terenie powiatu obornickiego Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowane zostały w piątkowe popołudnie 16 listopada w Starostwie Powiatowym w Obornikach. W uroczystości tej uczestniczyli również członkowie naszego Szkolnego Koła PCK: Kasia Otto, Agata Juszczak, Alicja Lutomska, Kasia Ziółkowska, Klaudia Bielawiak, Beata Kaczmarek wraz z opiekunem P. Moniką Gorzelańczyk. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Prezes Rejonowego Koła PCK Urszuli Bak, która poinformowała o działalności zarządu, pochwaliła się sukcesami oraz serdecznie podziękowała wszystkim krwiodawcom za oddanie w ciągu roku kilkuset litrów krwi. Po tej części wystąpienia, krwiodawcom wręczono okolicznościowe wyróżnienia i dyplomy. Całość zamknęła krótka część artystyczna przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i wspólny poczęstunek.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do oddawania krwi i dołączenia do grona honorowych krwiodawców.
Już na przyszły rok kalendarzowy zaplanowano w Starostwie Powiatowym w Obornikach akcje honorowego oddawania krwi: 22 lutego 2013 r. , 17 maja 2013 r. , 9 sierpnia 2013 r. , 11 października 2013 r. , 6 grudnia 2013 r.

Wstecz