Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


07/05/16

OBORNICKA ZETA PRZETRWAŁA NAJAZD GIMNAZJALISTÓW

opublikowane przez: Waldemar Molski

W dniu 26 kwietnia Zespół Szkół im. generała Tadeusza Kutrzeby w Obornikach szeroko otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Młodzież, nauczyciele i przyjaciele wszystkich typów Szkół wchodzących w skład Zespołu zapoznali gości ze specyfiką nauki i zdobywania kwalifikacji zawodowych w Technikum informatycznym, budowlanym, ekonomicznym i handlowym oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej.


Działająca w szkole Sekcja Strzelecka „Kadet” przygotowała jak co roku wiele atrakcji z finałem wieloboju sportowo-obronnego dla gimnazjalistów na czele.

Z zaproszenia skorzystało ponad 400 gimnazjalistów wraz z opiekunami z gimnazjów z czterech powiatów naszego województwa (obornickiego, poznańskiego ziemskiego, szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego).

Kolejna edycja wielkiego święta obornickiego Zespołu Szkół im. Gen. T. Kutrzeby była okazją do zaprezentowania osiągnięć w kształceniu zawodowym największej tego typu placówki w Obornikach.

Tegoroczne zmagania intelektualno-sportowe w ramach turnieju „Otwarta Zeta 2016” wygrała silna reprezentacja Gimnazjum im. Józefa Wybickiego z Parkowa.

Wśród wielu atrakcji warto zaakcentować stanowiska obornickich firm prezentujących specyfikę kształcenia zawodowego. W tym roku były to:

Firma BRACIA NOWACCY- Andrzej i Piotr Nowaccy Cukiernia Andrzej Maćkowiak Firma KLADAKOR Damian Blaszke Restauracja CULINARIA Maciej Krzyżański Restauracja LA MIA Piotr Szymczak TAPPOL Słonawy Mechanika Pojazdowa Piotr Bukowski Firma BRZECHWA Ireneusz Brzechwa Firma MODELARNIA PAWLAK Zdzisław Pawlak Zakład fryzjerski Barbara Gajewa Firma MAZBUD Robert i Przemysław Mazur Zakład fryzjerski Eugeniusz Głowacki

W zgodnej opinii wszystkich gimnazjalistów wizyta w Zespole Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach była okazją do zaplanowania swojej drogi w zakresie wyboru dalszego kształcenia i zdobywania kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych. Wielu uczestników tegorocznych Drzwi Otwartych deklarowało, że Technikum oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Obornikach to szkoły ponadgimnazjalne, w których rozpoczną naukę w nowym roku szkolnym.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach żegnali się z miłymi gośćmi słowami: do zobaczenia 1 września.

Wstecz