Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


09/05/16

Zakończenie roku szkolnego maturzystów klasy 4Tb, 4Ti i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół im. gen.Tadeusza Kutrzeby w Obornikach.

opublikowane przez: Waldemar Molski

W dniu 29 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach tegoroczni maturzyści pożegnali szkolne mury. Teraz zacznie się dla nich czas intensywnych przygotowań do najważniejszego egzaminu w życiu – matury oraz do egzaminów z kwalifikacji zawodowych.


Ostatni dzień nauki w szkole, uczniowie Technikum Informatycznego, Ekonomicznego i Budowlanego oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, spędzili bardzo uroczyście. Była podniosła gala, wizyta zaproszonych gości, wręczenie dyplomów i nagród za wybitne osiągnięcia w nauce i w sporcie oraz przekazanie świadectw ukończenia szkoły.

W uroczystościach udział wzięli m.in. naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Obornikach – p. Paweł Drewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Jolanta Wesoły, przedstawiciel Prezydium Rady Rodziców – p. Barbara Śmielewska, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „ Ludzi gest”im. Jana Pawła II w Obornikach – p. Grażyna Stachowiak, Kierownik Schroniska „Azorek” – p. Iwona Jindra, prezes zarządu Oddziału ZNP w Obornikach – p. M. Lisek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Obornickiego – p. Piotr Neter, a także dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i przedstawiciele młodszych klas.

Były kwiaty, podziękowania i życzenia połamania pióra na maturze oraz sukcesów w dalszym kształceniu i życiu zawodowym.

Na zakończenie uroczystości młodsi koledzy i koleżanki, przygotowali dla maturzystów część artystyczną pt. „Rok z życia maturzysty”. Przygotowaniem uroczystości zajęli się uczniowie klas trzecich technikum – klasa 3tbe i 3ti z wychowawcami.

Uczniowie kończący rok szkolny nie spoczywają jednak na laurach. Przed nimi egzamin dojrzałości i dużo pracy, wysiłku i skupienia.

Życzymy im wytrwałości i wielu sukcesów. Pierwsze zmagania czekają ich już 4 maja br., kiedy to zmierzą się z językiem polskim.

Wstecz