Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


24/05/16

WYCIECZKA KARPACZ-SZKLARSKA PORĘBA- PRAGA-WROCŁAW

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk

11 maja uczniowie klas: III Ti, II Th, II Ti i III Tb wraz z opiekunami P. Agnieszką Woźniak, P. Justyna Szyler i P. Moniką Gorzelańczyk udali się na trzydniową wycieczkę na południe Polski. W pierwszy dzień naszym celem była Szklarska Poręba. Udało nam się zdobyć wodospad Kamieńczyka i Zamek Chojnik. Ostatnim punktem pierwszego dnia zwiedzania była Kopalnia Uranu w Kowarach.


Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do Pensjonatu Max w Karpaczu. Późnym wieczorem wszyscy usiedliśmy przy ognisku. Były pieczone kiełbaski, muzyka i śpiew. Drugi dzień rozpoczął się od wczesnej pobudki, ponieważ chcieliśmy jak najszybciej dotrzeć do Pragi.

Zwiedzanie Pragi rozpoczęliśmy na terenie Hradczan. Zobaczyliśmy Stary Pałac Królewski, Bazylikę św. Jerzego i Katedrę św. Wita. Nie można zapomnieć o spacerze Złotą Uliczką, Mostem Karola, o Rynku Staromiejskim z Ratuszem, Zegarze Orloj i wielu innych ciekawych zabytkach. Zachwyciła nas widziana z tarasu piękna panorama miasta. Po intensywnym zwiedzaniu, był czas na zakup pamiątek i skosztowanie regionalnych potraw. Zmęczeni późnym popołudniem udaliśmy się w drogę powrotną do Karpacza.

Trzeciego dnia po opuszczeniu pensjonatu wyruszyliśmy do Świątyni Wang. W drodze powrotnej do domu naszym ostatnim punktem był Wrocław. Zwiedzanie rozpoczęliśmy z przewodnikiem od serca Ostrowa Tumskiego czyli od gotyckiej katedry. Dalej zobaczyliśmy Uniwersytet Wrocławski, most miłości, kamieniczki Jasia i Małgosi i tętniący życiem rynek z ratuszem. Udało nam się dostrzec krasnale, które są największą atrakcją Wrocławia dla dzieci. Jest ich ponad 150 i umieszczone są na ulicach Wrocławia. Po krótkim czasie wolnym na posiłek udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Żal było wracać, piękna pogoda, jeszcze piękniejsze widoki i wiele niezapomnianych wrażeń. Ale wszystko co dobre, musi się skończyć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym udamy się w kolejną podróż. Plany już są…

Wstecz