Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


07/06/16

XIII WIELKOPOLSKI KONKURS TEOLOGICZNY - „CZYNY MIŁOSIERDZIA W TEOLOGII I W ŻYCIU”.

opublikowane przez: ks. Bartosz Dolata

We wtorek, 31 maja 2016, w Zespole Szkół w Krzywiniu odbył się, organizowany przez Szkołę i Miasto Krzywiń, XIII Wielkopolski Konkurs Teologiczny pod hasłem: „Czyny miłosierdzia w teologii i w życiu”. Wzięło w nim udział blisko 60 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski, w tym także dwóch uczniów z naszej Szkoły. Naszymi reprezentantami byli: Gracjan Kuźniak z klasy 2 Th oraz Bartosz Zimny z klasy 2 Ti.


Tematyka konkursu w tym roku była skupiona na miłosierdziu z racji Jubileuszu Miłosierdzia. Tegoroczni uczestnicy musieli zmierzyć z trudnymi pytaniami dotyczącymi nauczania papieży XX i XXI wieku o miłosierdziu, wykazać się znajomością biografii i Dzienniczka św. Faustyny, a także odpowiedzieć na pytania z gruntu teologii zahaczającymi nawet o język hebrajski.

Cieszymy się, że nasi Uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie wykazując się nie tylko swoją wiedzą, ale także ucząc się, jak być miłosiernymi wobec drugich. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na przyszły rok!

Wstecz