Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


10/06/16

FINAŁ II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE”-WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

opublikowane przez: Bernadeta Kosmowska–Czaprańska

W dniu 5 czerwca 2016 roku odbył się w Krakowie w Instytucie Goethe finał ogólnopolski II edycji konkursu „Turbolandeskunde”- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, w którym wzięli udział uczniowie III klasy technikum informatycznego-Łukasz Szymczak, Jarosław Przybylski i Miłosz Michalak ,pod opieką nauczyciela języka niemieckiego, p. Bernadety Kosmowskiej –Czaprańskiej, którzy zwyciężyli w Wielkopolsce w II etapie i reprezentowali nasz region.


Konkurs odbywał się w budynku „Goethe Institut” na Starym Rynku w Krakowie, w samym centrum tego pięknego miasta. Podczas zmagań i rozwiązywania zadań panowała świetna atmosfera, można było poznać kolegów i koleżanki z całej Polski, udział brało 18 drużyn z całego kraju. Uczniowie musieli przez godzinę przygotować mini multimedialne prezentacje na temat Austrii, nad których rzetelnym przebiegiem czuwała komisja .

Wszystkie grupy zaprezentowały wysoki poziom wiedzy, umiejętności językowych, jak również kabaretowych . Po zmaganiach wszyscy wspólnie zajadaliśmy się pizzą i prowadziliśmy rozmowy z nowymi znajomymi.

Nasza drużyna został finalistą konkursu, zajęliśmy gdzieś 8 miejsce i cieszymy się bardzo. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, i już się przygotowujemy…. Gratulujemy

Wstecz