Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


00/00/00

5 grudnia- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk

Trudno być obojętnym wobec ludzkiego cierpienia, zwłaszcza gdy widać ból, nieszczęście, bezradność. Natura ludzka sprawia, że liczni ludzie stają się wolontariuszami – ochotnikami miłości bliźniego.


Zgłaszanie się na ochotnika zakłada chęć, czy gotowość do poświecenia własnego czasu, energii, umiejętności lub dobrej woli, po to by wykonać prace na rzecz innych. To również doskonała okazja, by podnieść swoje kwalifikacje, spełniać swoje marzenia, by mieć odskocznię od codziennych spraw, poczuć się potrzebnym.
I to jest chyba w wolontariacie najważniejsze.
Od września 2011 r. w naszej szkole swoją działalność rozpoczęło Koło Wolontariatu, które współpracuje ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest” w Obornikach. Działanie Koła obejmuje: potrzebę niesienia pomocy osamotnionym starszym ludziom, dzieciom niepełnosprawnym, organizacje działań i  akcji charytatywnych, współpracę ze środowiskiem lokalnym.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza był okazją do zorganizowania w naszej szkole spotkania dla wolontariuszy, członków Szkolnego Koła PCK i wszystkich zainteresowanych ideą niesienia pomocy innym. Spotkanie odbyło się w środę, 5 grudnia o godz: 13:10, na którym obecna była również pani Grażyna Zachwyc- człowiek o wielkim sercu, która z oddaniem służy najbardziej potrzebującym. Po przywitaniu wszystkich obecnych przez P. Monikę Gorzelańczyk, wręczono najbardziej zasłużonym wolontariuszom, Legitymację Wolontariusza ZS w Obornikach.
Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za trud i poświęcenie. Zapraszamy jednocześnie do wolontariatu wszystkich uczniów, którzy chcą pomagać, pragną dowiedzieć się więcej o sobie, rozwinąć swoje umiejętności, realizować swoje pomysły i wspierać akcje charytatywne. 
Najważniejsze to mieć chęci do pomagania a pomoc można nieść na wiele sposobów.
Przyłącz się do akcji organizowanych przez Szkolne Koło PCK i Koło Wolontariatu na rzecz potrzebujących

Zbiórka makulatury- zebraliśmy w sumie 650kg, uzyskując 225zł.
Sprzedaż kremówek papieskich i rogali świętomarcińskich
Zbiórka puszek i nakrętek- przez cały rok
Zbiórka sreberek- przez cały rok
Wsparcie Libera i jego drużyny w „Bitwie na głosy”
Przygotowanie kartek świątecznych i upominków dla osób chorych i samotnych – grudzień 2012 r.
Przygotowanie szlachetnej paczki dla anonimowej, potrzebującej osoby i inne, o których dowiecie się w nowym roku
Szkolne Koło PCK
Szkolne Koło Wolontariatu

Wstecz