Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


03/03/17

TURNUS W CENTRUM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W ROGOŹNIE

opublikowane przez: Wiktoria Tecław, Marlena Kasprzak

W dniach 20 - 24 lutego 2017 roku klasa 1 technikum ekonomiczno-handlowego miała zaszczyt uczestniczyć w turnusie w Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Ich pobyt miał charakter zajęć dydaktycznych i profilaktyczno-wychowawczych. Opiekę nad klasą sprawowały (dumna) wychowawczyni klasy Pani Marlena Kasprzak i (cierpliwa) Pani Miłosława Janecka.


Realizatorki zaplanowały bardzo ciekawy program, więc pobyt tam nie był tylko odskocznią od szkoły i nauki, lecz czasem intensywnie przepracowanym. Zajęcia miały charakter warsztatów ze szczególnym uwzględnieniem tematyki uzależnień. Dzień wypełniony był od rana do wieczora. Nie zabrakło głośnego śmiechu jak i łez wzruszenia. Wiedza i doświadczenie jakie zdobyła młodzież podczas pobytu w ośrodku okazały się być bardzo przydatne. Pomimo obowiązkowych zajęć edukacyjnych, nie zabrakło czasu na zabawy typu Koło fortuny, Familiada, Tabu, Karaoke jak i dyskoteki w towarzystwie koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 71 im. J. Kusocińskiego w Poznaniu.

Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzili: Pani Karolina Lorkowska, Pani Weronika Krysztofiak, Pani Ewelina Schmidt, Pani Elwira Józefek i Pan Krzysztof Ostrowski. Wykazali się oni wysokim profesjonalizmem, świetnym przygotowaniem do zajęć i perfekcyjną zdolnością wprawiania uczestników w dobry nastrój. Nad całością realizowanego programu czuwała Pani Dyrektor Beata Matelska.

Warsztaty w Centrum prowadzone były metodami mającymi na celu aktywny udział wszystkich uczestników. Niewielkie grupy warsztatowe pozwalały na indywidualne dotarcie do każdego uczestnika, a wykorzystanie najnowszych środków dydaktycznych i multimedialnych znacznie uatrakcyjniło zajęcia.Klasa 1 technikum ekonomiczno-handlowego dziękuje za możliwość wzięcia udziału w turnusie, mając nadzieję, że będzie miała okazję jeszcze raz skorzystać z oferty Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie.

Wstecz