Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


05/10/17

XIII POWIATOWY FESTIWAL NAUK PRZYRODNICZYCH

opublikowane przez: Marian Lorenc

5 października 2017 roku odbył się XIII Powiatowy Festiwal Nauk Przyrodniczych, którego gospodarzem w tym roku był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach pod patronatem Starosty Obornickiego. W festiwalu wzięła udział młodzież z 16 szkół z powiatu obornickiego, i przybyli goście. Uczestników i gości powitała dyrektor Lidia Kurzawa-Pabin. Wśród zaproszonych byli też przedstawiciele starostwa- Wicestarosta Andrzej Okpisz i Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Paweł Drewicz.


Po przemówieniach pokaz doświadczeń zaprezentowały przedszkolaki z Ludom. Następnie wystąpili członkowie Naukowego Koła Chemików UAM z Poznania, którzy przeprowadzili fascynujące eksperymenty. Na scenie wystąpili również podopieczni ZSP w Ludomach w widowisku tanecznym pt. „Cztery żywioły”.

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu była "Ziemia".

W tegorocznym spotkaniu przyrodników nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszej szkoły. Reprezentowała nas grupa uczniów klas pierwszych Branżowej Szkołi I Stopnia w składzie: magdalena Borowska, Klaudia Wasyniak, Adam Polcyn, Mateusz Stokłosa, Remigiusz Kozłowski, Przemysław Kolasa, Dawid Krakowiak.

Młodzi naukowcy z zapałem wykonywali swoje doświadczenia.

Na zakończenie rozdane zostały nagrody za udział w konkursach towarzyszących festiwalowi oraz podziękowania dla szkół i nauczycieli.

Wstecz