Czy chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?
Czy chcesz dobrze pokierować swoim życiem?
u nas ZAWSZE jest najlepszy KLIMAT do kształtowania własnej KARIERY ZAWODOWEJ
mamy 40 lat DOŚWIADCZENIA w kształceniu zawodowym
dołącz do nas TWOJA SZKOŁA czeka
Czy chcesz dobrze pokierować swoim życiem?

Technikum

4-letni cykl kształcenia

technik informatyk
technik budowlaniec
technik ekonomista
div>
technik handlowiec

Zasadnicza szkoła zawodowa

3-letni cykl kształcenia

kształcimy we wszystkich zawodach
współpracujemy z firmami z całego powiatu obornickiego

Szkoły zaoczne

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Policealna (m.in. technik BHP)
nauka w piątki i soboty - jedyna bezpłatna szkoła publiczna dla dorosłych w Obornikach
Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


10/11/17

ZETA ŚWIĘTOWAŁA 11 LISTOPADA

opublikowane przez: Błażej Cisowski

W Zespole Szkół im. generała Tadeusza Kutrzeby w Obornikach, Narodowe Święto Niepodległości uczczone zostało w piątek uroczystym apelem, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna.


Uczniowie i Grono Pedagogiczne zgromadzili się na hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu narodowego i tradycyjnego złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły, generała Tadeusza Kutrzebę. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu klasy I Technikum Ekonomiczno-Handlowego.

Narratorzy Adrian Miller, Dominik Rakowski i Maciej Tarka opowiadali o polskiej drodze do niepodległości, a kolejne jej etapy, jak chociażby Powstania Listopadowe i Styczniowe, Legiony Polskie (Dąbrowskiego i później Piłsudskiego), strajk Dzieci Wrzesińskich, czy zmagania Michała Drzymały, ilustrowane były historycznymi obrazami i zdjęciami, wyświetlanymi za pomocą projektora. Nie zabrakło też akcentów związanych z historią powiatu obornickiego i jego mieszkańców w trudnych latach zaborów.

W trakcie akademii, społeczność szkolna usłyszała również patriotyczne utwory, a wśród nich recytowane przez uczniów wiersze "Byłeś jak...", Wstań, Polsko moja" i "Katechizm młodego Polaka", a także pieśni: "Rozkwitały pąki białych róż", "Marsylianka Wielkopolska", "Święta miłości kochanej Ojczyzny", "Pierwsza Brygada" i wiele innych.

Wstecz