Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


07/12/17

IV EDYCJA KONKURSU TURBOLANDESKUNDE- DEUTSCHLAND - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO.

opublikowane przez: B.Kosmowska-Czaprańska

W dniu 7 grudnia 2017 roku odbył się pierwszy etap konkursu. W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania na temat m.in. geografii, najnowszej historii, kultury, gospodarki i symboli narodowych Niemiec.


Do etapu regionalnego, który odbędzie się 13 kwietnia 2018 roku zakwalifikowała się zwycięska grupa z klasy IV th , która uzyskała największą ilość punktów za poprawne odpowiedzi. Drużyna w składzie: Kamil Grynia, Konrad Kamiński, Mikołaj Najdek i Kornelia Cholewo weźmie udział w następnym etapie . Z bardzo dobrym wynikiem konkurs ukończyły również pozostałe dwa składy drużyn z klas pierwszych: Marek Nitka, Kacper Kolendo i Jakub Ziemski z Iti oraz Klaudiusz Brandt, Krzysztof Wasyniak i Remigiusz Linka z I teh.

Ażeby dobrze przygotować się do konkursu- nie tylko teoria jest ważna ale również praktyka, dlatego udaliśmy się na małą wycieczkę do Lidla w dniu 1 grudnia 2017 roku, ażeby poszerzyć naszą wiedzę o fachowe słownictwo, wyszukać nazw koncernów niemieckich, poznać typowe niemieckie smakołyki.

Wszystkie drużyny, również uczniowie z klasy IV Ti, rozwiązały przy okazji test , który sprawił im dużą radość.

Dziękuję za udział i do następnego roku

Wstecz