Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


11/06/18

WYCIECZKA DO POCZDAMU

opublikowane przez: K.Chmiel

Dnia 8 czerwca klasa 1 TEH wyjechała na wycieczkę do Poczdamu. O godzinie 6 rano, w piękny czerwcowy dzień, wyruszyliśmy na wyprawę, do której przygotowaliśmy się od kilku miesięcy. Dowiedzieliśmy się wcześniej, że Poczdam jest o kilka wieków starszy od pobliskiego Berlina. Pełnił rolę letniej rezydencji Hohenzollernów a w szczególny sposób zasłynął jako miejsce spotkania Wielkiej Trójki: Churchilla, Trumana i Stalina, na konferencji poczdamskiej latem 1945 roku.


Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia słynnego Mostu Szpiegów, na którym kręcone były kluczowe sceny znanego filmu. Duże wrażenie wywarł na nas Pałac i Park Sansssouci, zwany też Pruskim Wersalem. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy: Oranżerię, Chińską Herbaciarnię i Wielką Fontannę.

Następnie przejechaliśmy do Nowego ogrodu i znanego z podpisania układu poczdamskiego Pałacu Cecilienhof. Do końca wycieczki Poczdam zdążył nas jeszcze mocno zadziwić i zainteresować swoją rozmaitością i wielokulturowością. Widać ją było w tzw. Dzielnicy Holenderskiej, zabudowanej typowymi dla tego kraju kamieniczkami i wschodnim klimacie Aleksandrowki – dzielnicy rosyjskiej.

Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda i dobry nastrój, w którym zmęczeni, ale zadowoleni powróciliśmy późnym wieczorem do Obornik.

Wstecz