Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


21/03/13

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk

Dnia 20.03.2013r. w godzinach 15-19 w Gimnazjum nr 3 w Obornikach odbędzie się "DZIEŃ DAWCY SZPIKU". Celem akcji jest zarejestrowanie jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą tego dnia bezpłatnie zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS.


Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka potrzebnego do przeprowadzenia badania genetycznego.
W czwartek 14 marca uczniowie Gimnazjum nr 3 w Obornikach wraz z opiekunem przedstawili dla naszych uczniów prelekcję dotyczącą promocji oddawania szpiku kostnego. W spotkaniu uczestniczyło 52 zainteresowanych uczniów. Po wykładzie i obejrzeniu filmików, spotkaliśmy się również z pracownikiem naszej szkoły, który w przeszłości oddał szpik kostny i uratował ludzkie życie. Uczniowie wysłuchali prelekcji z dużym zainteresowaniem, a podczas spotkania z dawcą szpiku padało wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujących odpowiedzi. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci młodych ludzi do rejestracji w bazie Fundacji DKMS jako dawcy szpiku i w przyszłości uratuje bezcenne ludzkie życie.
Szkolne Koło PCK

Wstecz