Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


16/10/18

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

opublikowane przez: A. Woźniak - M. Gorzelańczyk

15 października, dzień po Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole dziękowaliśmy Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Administracji i Obsługi za ich serce i trud włożony w nasze wychowanie i nauczanie. Dla naszych nauczycieli przegotowaliśmy Galę Oskarów, bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania.


Reżyserem jest nasza Pani Minister, a montuje to wszystko nasz Pan Dyrektor. Wyłanianie kandydatów do Oskarów odbyło się poprzez przeprowadzone wśród uczniów głosowanie. Nauczyciele i pracownicy szkoły byli nominowani aż w 10 kategoriach. W trakcie wręczania Oskarów dla naszych nauczycieli zaśpiewały Kinga Wojtarowicz z kl. IV tei i Natalia Słuszczak z kl. IV tbh. oraz po raz pierwszy swoją grą na akordeonie pochwalił się Marek Ratejewski z kl. I tei. Samorząd szkolny przygotował również "słodką" niespodziankę i podczas dużej przerwy zaprosił wszystkich nauczycieli na kawę i tort.

Ale to nie był koniec niespodzianek. Tego dnia przygotowaliśmy również dla naszych pierwszaków „kotowanie”. W starciu wzięły udział wszystkie klasy pierwsze Szkoły branżowej pierwszego stopnia, czyli klasa IA, IB oraz klasy Technikum – I tbh i I tei. W tym roku szkolnym kotowanie przebiegało na „poligonie” w klimacie wojskowym. Klasy rywalizowały ze sobą w 14 konkurencjach: zaprezentowały stroje wojskowe, przygotowany sztandar i okrzyk. Rywalizowały w konkursie wiedzy historycznej, w konkurencjach sportowych, uzupełniały zadania z luką, udzielały pierwszej pomocy, ćwiczyły swój głos w karaoke. Bój stoczyli również wychowawcy, których zadaniem było obranie cebuli. „Płaczu”, śmiechu i dobrego nastroju było co niemiara. Wszystkie konkurencje odbywało się to pod czujnym okiem jurorów (Pani Dyrektor Barbary Jereczek oraz uczennic Wiktorii Wróblewskiej i Malwiny Neumann z kl. II teh).

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, iż całodobowy talon na zwolnienie z niezapowiedzianych form sprawdzania wiadomości zdobyła klasa 1 tbh. Klasa przegrana w nagrodę, pomagała organizatorom w posprzątaniu hali sportowej. Po wręczeniu certyfikatów pełnej przynależności do ZETY i słodkich upominków, wszystkie klasy zatańczyły zumbę pod czujnym okiem Natalii Słuszczak i Moniki Dębniak z klasy IV tbh. Pierwszoklasiści, jak i ich wychowawcy z pewnością na długo zapamiętają ten pełen wrażeń dzień.

Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę. (M. Gorzelańczyk, A. Woźniak)

Wstecz