Czy chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?
Czy chcesz dobrze pokierować swoim życiem?
u nas ZAWSZE jest najlepszy KLIMAT do kształtowania własnej KARIERY ZAWODOWEJ
mamy 40 lat DOŚWIADCZENIA w kształceniu zawodowym
dołącz do nas TWOJA SZKOŁA czeka
Czy chcesz dobrze pokierować swoim życiem?

Technikum

4-letni cykl kształcenia

technik informatyk
technik budowlaniec
technik ekonomista
div>
technik handlowiec

Zasadnicza szkoła zawodowa

3-letni cykl kształcenia

kształcimy we wszystkich zawodach
współpracujemy z firmami z całego powiatu obornickiego

Szkoły zaoczne

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Policealna (m.in. technik BHP)
nauka w piątki i soboty - jedyna bezpłatna szkoła publiczna dla dorosłych w Obornikach
Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


04/12/18

TO BYŁ TYDZIEŃ !! WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA

opublikowane przez: Anna Nowaczyk

W dniach od 26 do 30 listopada gościliśmy trzynastoosobową grupę ze szkoły partnerskiej z Rüsselsheim w Niemczech. Nie było tzw. przełamywania lodów ani jakichś trudności językowych. Z naszymi partnerami zapoznaliśmy się wcześniej przez Internet na tyle wystarczająco, że podczas wymiany nie traciliśmy czasu na zbędne konwenanse. W szkole naszych gości przywitali uczniowie w strojach Chludowiaków; była kawa i poczęstunek; było oficjalne przywitanie przez Dyrektora p. W. Molskiego. Na spotkaniu nie zabrakło również naszych Rodziców.


Ach.. Co to był za tydzień?!!

Każdy dzień zaczynaliśmy od tzw. animacji językowych. We wtorek uczestniczyliśmy wraz naszymi niemieckimi partnerami w lekcjach j. obcych i informatyki. Po południu odbyliśmy spacer do punktu widokowego przy ul. Objezierskiej. Ciekawym doświadczeniem były dla nas gry miejskie i zajęcia na temat uprzedzeń i stereotypów.

Kolejny dzień to realizacja programu zawodowego. Odwiedziliśmy zakłady „Brzechwa” i „Tappol”. Po południu pod okiem naszych wuefistów nauczyliśmy naszych partnerów tańczyć „poloneza” i rozegraliśmy mecz siatkówki, a podczas „wieczoru kulinariów” smakowaliśmy specjały wspólnie przez siebie przygotowane. Kolejny dzień, czwartek był dniem poznańskim. Prócz standardowych atrakcji turystycznych Poznania, odwiedziliśmy też Muzeum Rogala Marcińskiego, gdzie braliśmy udział w warsztatach wypieku tego regionalnego przysmaku.

Co się działo wieczorami, tego nie wiem…?? W piątek wybraliśmy się do Dąbrówki Leśnej. Tam pod okiem instruktora przeszliśmy szkolenie dotyczące broni i strzelania oraz odwiedziliśmy mogiły w Rożnowicach. Pogoda była dość mroźna jednak przy rozpalonym ognisku nikomu zimno nie było. Piątkowe popołudnie poświęcone było na podsumowania i oficjalne zakończenie. Wieczorem odprowadziliśmy naszych przyjaciół na pociąg. Nadeszła chwila rozstania.

Był to tydzień wielu wrażeń, tydzień pracowity , tydzień nowych doświadczeń i przyjaźni, tydzień dobrej energii. To był wyjątkowy tydzień.

W maju 2019 wybieramy się z wizytą do Rüsselsheim.

Wstecz