Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


07/12/18

V EDYCJA KONKURSU TURBOLANDESKUNDE- ÖSTERREICH- WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO.

opublikowane przez: B.Kosmowska-Czaprańska

W dniu 7 grudnia 2018 roku odbył się pierwszy etap konkursu. W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. W tym roku konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania na temat m.in. geografii, najnowszej historii, kultury, gospodarki i symboli narodowych Austrii.


Do etapu regionalnego, który odbędzie się 8 marca 2019 roku w Poznaniu ,po dogrywce, która odbędzie się w styczniu zakwalifikuje się jedna drużyna. Drużyny w składzie: Marek Nitka, Kacper Kolendo i Jakub Ziemski z II ti oraz Klaudiusz Brandt, Krzysztof Wasyniak i Remigiusz Linka z II teh uzyskały równą ilość punktów i dlatego na początku stycznia odbędzie się dogrywka . Z bardzo dobrym wynikiem konkurs ukończyła również pozostała drużyna z klasy pierwszej , w składzie : Daria Budzińska, Kacper Aksamit i Dawid Wadziński z I Tei.

Ażeby dobrze przygotować się do konkursu- spotykaliśmy się od października, wymieniając się informacjami , ciekawostkami o Austrii. Humory widać dopisywały nam podczas rozwiązywania testu jak i podczas spotkań. Po feriach zimowych udamy się na wycieczkę do Czytelni Austriackiej, UAM, w Poznaniu, ażeby pogłębić naszą wiedzę i dobrze przygotować się do następnego etapu konkursu

Dziękuję za udział i powodzenia na konkursie regionalnym

Wstecz