Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


08/03/19

II ETAP KONKURSU Z WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO „TURBOLANDESKUNDE- ÖSTERREICH”

opublikowane przez: B.Kosmowska-Czaprańska

8 marca 2019 roku - II etap konkursu z wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego „Turbolandeskunde- Österreich” odbył się jak w poprzednich latach w IX LO w Poznaniu, na ulicy Warzywnej. Uczestników konkursu oraz ich opiekunów powitała najpierw pani Katarzyna Grabowska, nauczyciel języka niemieckiego w IX LO oraz organizator tegorocznego II etapu. Następnie jury złożone z przedstawicieli nauczycieli języka niemieckiego i PSNJN powitało uczestników II etapu konkursu. Koledzy z IX LO zadbali o obsługę sprzętu o perfekcyjne czytanie pytań , jak i również o miła atmosferę podczas konkursu.


Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z II klasy technikum informatycznego i II klasy technikum ekonomiczno- handlowego: Kacper Kolendo, Marek Nitka i Klaudiusz Brandt, którzy zajęli po emocjonującej dogrywce o II miejsce – aż 3 drużyny uzyskały tę samą ilość punktów- III miejsce

W II etapie konkursu wzięło udział 12 drużyn z całej Wielkopolski. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu historii, literatury, sztuki, geografii, polityki, obrony kraju, filmu,... Jak podkreśliła organizatorka i Pani Ewa Tarabasz, Prezes PSNJN o. Poznań i Pani Andrea Goldmann, że wszyscy uczestnicy wykazali się wielką znajomością Austrii, i wielu Niemców jak i również jury nie znałoby odpowiedzi na niektóre pytania. Dziękujemy.

Wstecz