Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


23/03/19

XI EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

opublikowane przez: Robert Zimny

Reprezentacja ZS im. Gen. T.Kutrzeby w składzie: Kuba Pospieczny, Mikołaj Dąbrowicz, Hubert Masiera, Paweł Fiołek, Mateusz Dobkowski, Remigiusz Mietek wzięła udział w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W gmachu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu uczniowie rozwiązali test zawierający pytania otwarte i zamknięte o różnym poziomie trudności.


Szkoła otrzymała od Pani Dyrektor certyfikat za upowszechnianie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Pana Waldemara Molskiego uczniowie mogli też odwiedzić Muzeum Niepodległości – była to nagroda za zaangażowanie uczniów, którzy co prawda uczęszczają do szkoły technicznej, ale podtrzymują niepodległościowe tradycje humanistyczne.

Wyniki testu powinny być znane w ciągu najbliższego tygodnia. Czy Kuba sięgnie po miejsce na podium tak jak w zeszłym roku ? – zobaczymy. Być może znalazł już godnego następcę.

Zespół Szkół potraktował Rok Jubileuszowy w godny i podniosły sposób – wzięliśmy udział w dwóch konkursach, odwiedziliśmy Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie oraz przygotowaliśmy w listopadzie okolicznościową akademię. W lutym ukazał się powiatowy zeszyt historyczny, którego redaktorem i autorem artykułów był Pan Robert Zimny.

Wstecz