Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


01/10/19

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI

opublikowane przez: Anna Nowaczyk

26 września został decyzją Rady Europy z 2001 r. ustanowiony Europejskim Dniem Języków.W ramach obchodów tego dnia kierowany jest do 800 mln Europejczyków z 47 państw apel o podejmowanie nauki większej liczby języków.Wydarzenia organizowane co roku w tym dniu mają uświadamiać nam istotne znaczenie wielojęzyczności w Europie, stanowiącej kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.


I właśnie takim wydarzeniem w Naszej Szkole w dniu 26 wrześniabyła „zabawa z językiem”, którą rozpoczął słowem wstępnym dyrektor szkoły pan Waldemar Molski. W jej trakcie panie: A. Nowaczyk i J. Dziel przedstawiły 21 ciekawostek na temat języków i pięć zadań do wykonania, sformułowanych w różnych językach europejskich. Każda drużyna miała do pomocy tłumacza „google”. Jednym z zadań było odgadnięcie nazwy małej gitary, której historia pochodzenia związana jest m.in. z Hawajami. Niespodzianką był występ uczennicy klasy pierwszej, Marty Wolniewicz. Marta opowiedziała o ukulele i zagrała kilka melodii filmowych. Następnie uczestnicy spotkania przystąpili do zadań quizowych.

Po podsumowaniu quizu i podliczeniu punktacji za zadania językowe najlepsza okazała się klasa III tbi. Tuż za nią z jednym punktem mniej uplasowały się klasy :I tbe, 2 tei, 3 teh i IV tbi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Oprócz spotkania, w którym uczestniczyło 31 osób (11 drużyn), obchody EDJ w Naszej Szkole zaakcentowane zostały również poprzez dekoracje korytarza pierwszegooraz wywieszone obok sali nr 26 (korytarz drugi) cztery zadania matematyczne napisane słownie w różnych językach. Zadania te do 4 października czekają na rozwiązanie.

Organizacja i scenariusz spotkania: p. Anna Nowaczyk

Dekoracja korytarza pierwszego: zespół nauczycieli j. obcych wraz z uczniami

Zadania matematyczne: p. Magdalena Pilarska-Kasperek

Zachęcamy do zainteresowania się językami Europy i zapraszamy za rok na kolejna zabawę językową!!

Wstecz