Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


25/10/19

„MASZ PASJĘ- ZWYCIĘŻASZ”

opublikowane przez: B.Kosmowska-Czaprańska

"Spokój to kłamstwo. Jest tylko pasja. Dzięki pasji osiągam siłę. Dzięki sile osiągam potęgę. Dzięki potędze osiągam zwycięstwo. Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy." - Drew Karpyshyn

W dniu 22 października 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie a w ramach programu "Masz Pasję - Zwyciężasz!" współfinansowanego ze środków Miasta i Gminy Oborniki.Do naszej szkoły przyjechał tym razem Tomasz Biduś, sympatyczny, skromny człowiek, który od pierwszej minuty zdobył nasze serca.


Tomasz Biduś to członek kadry narodowej Polski, mistrz Europy, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrz Polski w rugby na wózkach. Od samego początku swojego spotkania zwracał nam uwagę na stereotypy myślenia o osobach z niepełnosprawnościami, które jak się okazało nie ograniczają , a wręcz daja tyle możliwości realizowania swoich pasji.

Bo bez pasji nie da się kroczyć przez życie, obojętnie komu. Każdy potrzebuje celu, siły w sobie, ażeby móc się realizować, spełniać swoje marzenia, i nie tylko swoje. Dzięki temu możemy pomóc innym rozwinąć skrzydła, bo nikt nie jest sam, jeśli otworzy się dla innych.

Pan Dyrektor Waldemar Molski i Pani Bernadeta Kosmowska- Czaprańska powitali gości- Panią Swietłanę Brudz ,koordynatora tego projektu i Pana Tomasza Bidusia, prelegenta tego spotkania.

Można było zobaczyć, jak wygląda wózek gracza w rugby: poobijany, świeżo po zawodach. Tomasz Biduś to również rajdowiec kierujący samochodem na torze wyścigowym, drifter – jeden z najlepszych w Europie, pilot szybowca, biorący udział w zawodach rangi światowej.

Sam Tomasz Biduś kocha grę w rugby i uwielbia sitwake. Jest pomysłodawcą wheelmageddonu i jest ambasadorem fundacji Avalon Extreme, wspierającej osoby z niepełnosprawnościami i umożliwiającej im realizować swoje pasje.

Jeśli słowa „drift”, „sitwake” czy „whellmageddon” nic nam nie mówiły to od tego spotkania wiemy, że jeśli iskrzy się w nas choć mała iskierka pasji , to jesteśmy przenieść góry- a nawet z niej zjechać.

Na zakończenie Igor i Jakub z 1 TI wręczyli podziękowania dla Pana Tomasza i Pana Mirka Chudego

Dziękujemy Wam, pasja w nas kiełkuje

Wstecz