Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


09/04/13

Ogólnopolskie Seminarium VIII edycji konkursu „Fizyczne Ścieżki”

opublikowane przez: Alicja Rezlewicz-Frąckowiak

Estera Rączkowiak – uczennica drugiej klasy Technikum Ekonomicznego popularnej w Obornikach „Zety” zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Seminarium Finałowego VIII edycji konkursu „Fizyczne Ścieżki” organizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk.
 


Młodzież z całej Polski rywalizowała w trzech kategoriach: esej, praca naukowa i pokaz zjawiska fizycznego. Esej naszej finalistki „Teoria chaosu versus Chaos w filozofii” przeszedł przez ręce trzech naukowych recenzentów, budząc podziw i uznanie, a tym samym zapewniając Esterze przepustkę do finału .
Prezentacja finałowych prac oraz ich „obrona” odbędzie się w sobotę 13 kwietnia2013 roku w auli Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Zmagania konkursowe zaczynają się ogodzinie 8:30. W programie ścisłej sesji finałowej są zarówno występy wszystkich finalistów, jak i wykład zaproszonego gościa. Po nerwowym i pełnym wrażeń dniu, uczestnicy mają możliwość zwiedzenia Warszawy, wizytę w kinie lub teatrze. Niedziela 14 kwietnia przeznaczona jest na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Każdy uczestnik finału otrzymuje w tym dniu darmowy wstęp (poza kolejką) na teren obiektu. Estera Rączkowiak wraz z opiekunem panem mgr inż. Zbigniewem Andrzejewskim pracują obecnie nad optymalnym przygotowaniem się do obrony pracy, a społeczność Zety dodaje koleżance otuchy i wsparcia.
 

Wstecz