Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


16/11/19

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

opublikowane przez: Marlena Kasprzak - Agnieszka Woźniak

W środę 6 listopada 2019 r. o godz. 9.00, podobnie jak w szkołach w całej Polsce, również w Zespole Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach, odbyły się zawody szkolne I stopnia XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał Dyrektor Waldemar Molski, a organizacją, jak co roku zajęły się nauczycielki przedmiotów zawodowych, Marlena Kasprzak i Agnieszka Woźniak.


Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało: „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”. Z pewnością temat ten jest aktualny i intrygujący. Zmiany zachodzące w ostatnich latach w zakresie digitalizacji gospodarki niosą ze sobą olbrzymie i długofalowe konsekwencje.

Problematyka ta okazała się być szczególnie bliska 9 uczestnikom Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wynika to z faktu, że to właśnie młodzi adepci ekonomii, w przyszłości wchodząc na rynek pracy, odczują w pełni konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej.Olimpiada objęta została honorowym patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w I stopień zawodów i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

Wstecz