Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


07/12/19

PRAKTYKI UCZNIÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

opublikowane przez: Barbara Jereczek

Uczniowie klas drugich i trzecich Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach w dniach od 4 listopada do 3 grudnia 2019 roku przebywali na praktykach zawodowych w Eisenach w Turyngii (Niemcy). Dziesięciu uczniów odbywało praktyki w zawodach budowlaniec, handlowiec i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie pracowali w firmach budowlanych, w warsztacie samochodowym i centrum logistycznym.


Dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych Erasmus+ uczniowie zdobywają praktyczne doświadczenie i doskonalą swoje umiejętności językowe. Udział w mobilności ułatwia im przejście od etapu nauki do zatrudnienia.

W czasie wolnym od pracy młodzież uczestniczyła w obchodach Dnia Lutra i św. Marcina, wyjechała na wycieczkę do Erfurtu (stolica Turyngii), zwiedzała średniowieczny zamek Wartburg, muzeum samochodów Wartburg oraz poznawała uroki 40 tysięcznego miasta Eisenach.

W sumie każdy uczeń z naszej szkoły oprócz nabytych umiejętności zawodowych, językowych i wrażeń z pobytu bogatszy jest o 400 euro.

Opiekunami pierwszej grupy byli koordynator projektu – wicedyrektor szkoły – Barbara Jereczek oraz pani Anna Nowaczyk – nauczycielka języka niemieckiego.

Wstecz