Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


15/04/13

Pierwszy dzień wiosny

opublikowane przez: Arletta Markiewicz

Jak tradycja każe pierwszy dzień wiosny to dzień wagarowicza. Od lat uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby spędzają go na wesoło w murach szkoły, gdzie podczas przerw mogli nabrać sił i energii spożywając świeżutkie gofry z bitą śmietaną i truskawkami. Te przysmaki przygotowywali ich koledzy wspomagani przez panie: Monikę Gorzelańczyk i Agnieszkę Woźniak, a pozyskane w ten sposób fundusze zostały przeznaczone na cele charytatywne.


Po pięciu godzinach lekcyjnych, wolnych od pytania i sprawdzianów wszyscy udaliśmy się na hale sportową. Tam oprócz pokazu przebrań uczniów największą atrakcją była prezentacja nagranych przez klasy filmików na dowolnie wybrany przez siebie temat. Samo nagrywanie tych filmów sprawiło, że w szkole już tydzień wcześniej powiało wiosno, mimo że na dworze leżał śnieg. Uczniowie biegali z piłkami, kocami, parasolami i leżakami plażowymi.
Całość zakończyło wyłonienie zwycięzców. Największe uznanie zyskał film klasy IV Technikum Informatycznego, niestety klasa straciła nieco punktów przy ocenianiu przebrania i frekwencji zajmując II miejsce. I miejsce zajęła klasa IV Technikum Budowlanego, których film również podobał się, a ich przebranie było związane tematycznie z prezentowanym przez tę klasę filmem. III miejsce zajęła klasa II Technikum Budowlanego.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Wstecz