Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


14/06/13

Zaproszenie na wykład otwarty-Czy naszym życiem rządzi chaos?

opublikowane przez: Estera Rączkowiak

Dnia 21 czerwca 2013 roku o godzinie 14:00 w Zespole Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach odbędzie się wykład mgr inż. Macieja Pylaka – doktoranta Narodowego Centrum Badań Jądrowych w asyście Estery Rączkowiak. Prelekcja będzie miała charakter filozoficzno–naukowy.
„Chaos nie zawsze musi oznaczać bałagan. Jeśli jednak w Twojej głowie, po każdej lekcji fizyki/matematyki panuje całkowity bezład, przyjdź, posłuchaj wykładu z elementów teorii chaosu. Bez trudnych wzorów, bez skomplikowanych regułek i bez przerażających rachunków.


Jesteśmy pewni, że tak jak My, docenisz piękno chaosu deterministycznego. Obiecujemy kąpiel w basenie atrakcji, rozwiążemy odwieczny problem kapiącego kranu i postaramy się oswoić demona Laplace’a – może pomogą Nam w tym motyle Lorenza (w brzuchu). Gorąco zapraszam wszystkich tych, których życiem już rządzi chaos oraz tych, którzy są bardzo uporządkowani.”
Maciej Pylak – fizyk lekko chaotyczny
W razie jakichkolwiek pytań, bądź składania deklaracji przybycia, proszę o kontakt pod adresem e-mail: estherhuh01@gmail.com.

Wstecz