Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


14/06/13

KONIEC ROKU SZKOLNEGO W OBORNICKIEJ ZAWODÓWCE.

opublikowane przez: Alicja Rezlewicz-Frąckowiak

Piątek 14 czerwca 2013 był dla uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół im.gen.T.Kutrzeby w Obornikach ostatnim dniem w dwu- lub trzyletnim cyklu nauczania. Koniec roku dla kucharzy, ślusarzy, tapicerów, stolarzy, fryzjerów, mechaników, cukierników, piekarzy, instalatorów, sprzedawców, malarzy, cieśli, monterów którzy już niebawem pójdą w świat i rozpoczną swoje zawodowe życie.


Uroczystość absolwentów ZSZ zainaugurował Dyrektor tej placówki Pan Waldemar Molski, który na wstępie powitał wszystkich zebranych i przypomniał absolwentom o dniu kiedy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły oraz o etapach w życiu człowieka, o początku i końcu każdego przedsięwzięcia w tym też nauki. Wśród zaproszonych gości był Naczelnik Oświaty i Sportu pan Paweł Drewicz oraz przedstawiciele Obornickiego Cechu Rzemiosł pan Leszek Wicherek, pan Andrzej Maćkowiak oraz pani Halina Olech. Należy wspomnieć tutaj, że Zespół Szkół od lat współpracuje z Cechem Rzemiosł pomagając młodym ludziom w nauce zawodu.
Dla absolwentów były nagrody i wyróżnienia za działalność na rzecz klasy i szkoły oraz za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Starszych kolegów pożegnali młodsi uczniowie z klas pierwszych życząc im sukcesów i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym, a także zapewnili o swojej pamięci. Absolwenci podziękowali Dyrekcji Szkoły, opiekunom zajęć praktycznych, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie do zawodu, miłe chwile spędzone w szkole, na praktykach, zawodach sportowych i wycieczkach.
Dyrektor Zespołu Szkół Pan Waldemar Molski zachęcił tegorocznych absolwentów do kontynuowania nauki i przedstawił ofertę edukacyjną, jaką dysponuje Zespół Szkół przy ul.Ks.Szymańskiego.
Absolwenci nie kryli wzruszenia, mówiąc że lata szkolne są najlepsze, tutaj zawiązują się przyjaźnie i miłości oraz jest to czas beztroski. ,,Teraz czekają nas już tylko trudne wybory, praca, może dalsza nauka’’- mówi Agnieszka kończąca szkołę w zawodzie sprzedawca.

Wstecz