Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


15/09/13

Relacja z pierwszego „turnusu” praktyk w ramach projektu :”Czas Zawodowców”.

opublikowane przez: Marlena Kasprzak-Barbara Jereczek

No i wystartowaliśmy. Pierwsza grupa przyszłych zawodowców zakończyła tygodniowe praktyki w Pile. Uczennice klasy IV technikum ekonomicznego gościły w murach Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie powstała nowocześnie wyposażona przez Politechnikę Poznańską, sala laboratoryjna. Przez 8 godzin dziennie, przyszłe ekonomistki ćwiczyły zdobyte w toku nauki umiejętności i poszerzały wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw.


Celem zajęć w laboratorium było nabycie sprawności obsługi nowoczesnego systemu „ENOVA”, wspomagającego całościową obsługę magazynu, sprzedaży, kadr i płac, ewidencji oraz zarządzania projektami w przedsiębiorstwie.

Praktyki rozpoczęły się sprawdzeniem dotychczasowej wiedzy uczennic, a następnie dziewczyny przystąpiły do wykonywania szeregu ćwiczeń. W tym celu wyposażono je w skrypty oraz pendrivy. Praca była trudna i czasochłonna, tak więc przez cały tydzień można było poczuć smak zawodu, który wybrały.

Nad kondycją fizyczną uczestników czuwali organizatorzy, dbając o smaczne posiłki i komfortowe warunki noclegowe w Domu Studenta. O zdrowie psychiczne troszczyły się opiekunki p. Barbara Jereczek i p. Marlena Kasprzak, organizując popołudniowe „wietrzenie umysłów” na spacerkach ulicami Piły.

Wszystkie uczennice brały aktywny udział w zajęciach laboratoryjnych, a niektóre, ku zadowoleniu i dumie opiekunek,  zaliczyły je z wyróżnieniem.

Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności pomogą im jeszcze lepiej zdać czekający je w czerwcu egzamin zawodowy i uzyskać tytuł technika ekonomisty.

Następne grupy ostrzegamy, że nie jadą na „wycieczkę”, lecz do pracy.  Jednak ten tygodniowy wysiłek nie pójdzie na marne. Jeśli nie od razu, to na pewno w przyszłości uczniowie docenią trud Dyrekcji, nauczycieli i organizatorów z Politechniki Poznańskiej, w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.

Wstecz