Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


21/10/13

Praktyki zawodowe klasa II Technik informatyk

opublikowane przez: Monika Gorzelańczyk-Agnieszka Woźniak

21 października na praktyki zawodowe do Piły pojechała wraz z opiekunami P. Agnieszką Woźniak i P. Moniką Gorzelańczyk, klasa II Technikum Informatycznego. Uczniowie uczestniczyli w nich w ramach projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.


Po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie udali się do nowoczesnej pracowni informatycznej, w której przez 5 dni, pod opieką pracownika Politechniki Poznańskiej, odbywali zajęcia praktyczne. Każdy z uczniów w ramach zajęć przeszedł szkolenie BHP i otrzymał materiały (ćwiczenia i pendrive), niezbędne do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Uczniowie wykonywali wiele ciekawych ćwiczeń np.: budowa toru transmisyjnego i jego pomiar, lokalizacja uszkodzenia w torze światłowodowym, analiza sieci WiFi, prototypowanie 3D i wiele wiele innych. Po wytężanej 8-godzinnej pracy, był czas na wspólne zwiedzanie Piły, ćwiczenia w akademickiej siłowni, grę w ping-ponga i wspólne rozmowy.
Udział szkoły w projekcie Czas zawodowców daje możliwość uczniom, zapoznania się z nowinkami technologicznymi z zakresu informatyki, co jest ogromną szansą dla młodego człowieka.

Wstecz