Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


13/10/13

Inauguracja roku harcerskiego Hufca ZHP w Obornikach.

opublikowane przez: Katarzyna Żyła - Bartosz Wesoły

Od 27 do 29 września w naszej szkole miało miejsce ważne dla Harcerzy wydarzenie. Była to inauguracja startu nowego roku harcerskiego. Z tej okazji przybyło do nas wiele drużyn harcerskich i gromad zuchowych w składzie: 1 ŚWDH Młode serca z Gościejewa, Próbna drużyna z Kowanówka, 41 WD WATAHA, 42 DSH LUPUS, 43 DH LEŚNE WILKI, 44 GZ WILCZKI, 47 Gran Czako, 3 mdsh Brzask.
 


Po gorączce piątkowej nocy sobotni poranek był dla wielu nie lada wyzwaniem. O godzinie 800 trzeba było wyjść ze szkoły i udać się do Biblioteki Publicznej w Obornikach. Otrzymaliśmy tam karty z pytaniami i mapę Obornik, na której zaznaczono punkty z zadaniami. Zostaliśmy podzieleni na grupy i wyruszyliśmy w trasę. Każda drużyna  chciała wypaść jak najlepiej. Niektóre zadania były trudne, ale nikt się nie zniechęcał. Po zakończonej grze musieliśmy dotrzeć do Obornickiego Ośrodka Kultury, gdzie zostaliśmy poczęstowani ciepłą herbatą oraz pysznymi drożdżówkami. Gdy poznaliśmy wyniki naszych zmagań, wróciliśmy do szkoły. Mieliśmy chwilkę dla siebie, aby przebrać się w suche rzeczy (niektórzy byli trochę mokrzy) i czekaliśmy na obiad. Każdy z uczestników dostał miskę gorącej zupy (mmm pycha). Chwilka przerwy i kolejne zajęcia. Tym razem organizatorzy przewidzieli dla nas dużo atrakcji. Mogliśmy się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na zajęciach z survivalu. Każdy miał także okazję sprawdzić się na zajęciach ze wspinaczki linowej. Była także grupowa gra planszowa, która łączyła zabawę z wiedzą o ZHP. Na koniec najlepsze - zajęcia z Aikido, które były prowadzone przez prawdziwego senseja. Cieszyły się one największym zainteresowaniem. Każdy zuch i wszyscy harcerze starsi wykonywali polecenia senseja. Po tak wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na kolację. Gdy wszyscy się najedli, dostaliśmy rozkaz od komendanta, by ubrać się w mundury. Wyszliśmy ze szkoły i poszliśmy za budynek, gdzie rozpaliliśmy ognisko. Odwiedziło nas trzech niespodziewanych gości. Byli to dawni komendanci naszego Hufca, więc mieliśmy okazję posłuchać ciekawych opowieści. Po ognisku wróciliśmy do budynku. Szybka toaleta wieczorna i spać. Oczywiście, jeśli ktoś chciał, mógł po raz kolejny oglądać filmy lub iść do „kawiarenki” (sala nr 7).
Nadszedł kolejny dzień. Jak zwykle zaczęliśmy od śniadania i porannej toalety. Ubraliśmy się w mundury i poszliśmy na mszę świętą do Kościoła p. w. św. Józefa. Mszę odprawiało dwóch księży: ks. Piotr Borychowski i ks. Maciej Smela. Po mszy przeszliśmy na rynek, gdzie odbył się apel końcowy. Potem czekał nas jeszcze powrót do szkoły i porządki. Podzieliliśmy się na grupy, każda dostała swój rewir i już po chwili wszystko błyszczało. Odbiór techniczny zrobiły panie z obsługi, którym oddaliśmy klucze. W ten sposób z wielkim smutkiem, lecz z miłymi wspomnieniami,  opuszczaliśmy gościnne progi Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!!!

Katarzyna Żyła, Bartosz Wesoły kl. II Tei

Wstecz