Nasi partnerzy

Aktualności & Ogłoszenia


31/10/13

Zapalamy znicz pamięci.

opublikowane przez: Alicja Rezlewicz-Frąckowiak - Konrad Rezlewicz-Frąckowiak

Jak co roku zapalamy znicz pamięci dla osób, które odeszły z grona społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej. Uczniowie ZS im.gen.T.Kutrzeby uczestniczą w Apelu Pamięci i wraz z wychowawcami udają się na groby swoich koleżanek, kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły.  Delegacje klas odwiedziły cmentarze w Obornikach, Rożnowie, Objezierzu, Ludomach i Suchym Lesie. Akcja ta na stałe weszła do tradycji szkoły i jest kultywowana zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, dyrekcję i pracowników administracyjnych . Podczas wspomnień nasuwają się refleksje, którymi chcielibyśmy się podzielić; 


Marta,, Kiedy patrzą na mogiły młodych ludzi myślę, że to nie sprawiedliwe, że tak wcześnie odeszli, że ich śmierć jest bezsensowna i nie potrzebna, a jednocześnie modle się za nich.”

Kamil ,, Mój kolega zginął w wypadku samochodowym, który sam spowodował, nie mogłem w to uwierzyć, przecież miał dopiero 20 lat !!! Pamiętam o nim nie tylko w dniu 1 listopada i traktuję to jako przestrogę”.

Ola ,, Zawsze ogarnia mnie smutek kiedy przychodzę na cmentarz, dziś zapalamy znicze pamięci na grobach ludzi którzy kiedyś chodzili do NASZEJ ZETY, mam nadzieje że o nas też kiedyś ktoś będzie pamiętał.”

Anna,, w tym roku zapalam znicz pod krzyżem na cmentarzu parafialnym dla pamięci tych , którzy pochowani są na innych cmentarzach, a może i tych o których nikt nie pamięta. To smutne…”

Konrad Rezlewicz-Frąckowiak ,, od wielu lat przychodzimy na groby naszych współpracowników i uczniów zapalić światełko , które świadczy o naszej pamięci. Młodzież  chętnie uczestniczy w tej akcji i bardzo refleksyjnie podchodzi do zagadnienia przemijania wspominając również swoich bliskich, których utracili .

Uczniowie Zespołu Szkół im. gen.Tadeusza Kutrzeby w Obornikach.

Wstecz